Dlaczego język angielski jest najbardziej popularny na świecie

Zastanawiałeś się, dlaczego język angielski jest najbardziej popularny na świecie? Co sprawiło, że stał się głównym językiem, którym posługują się ludzie na całym globie? Czy warto uczyć się innych języków niż angielskiego? Dlaczego w ogóle ten angielski? Co daje znajomość angielskiego? Chcesz poznać odpowiedzi na te pytania? Zostań z nami, a dowiesz się tego wszystkiego!

Główny językiem obcym nauczanym w szkołach jest język angielski. Niektóre dzieci uczą się do już w przedszkolu. Zastanawiałeś się kiedykolwiek, na czym polega fenomen tego języka? Dlaczego tak ważne jest uczenie się właśnie języka angielskiego? Czy inne języki mają szansę stać się popularniejsze? Zacznijmy od tego, czy warto uczyć się innego języka obcego niż język angielski?

Czy warto uczyć się innych języków niż angielski?

Zastanawiasz się, czy warto uczyć się innych języków niż angielski? Sprawdźmy, jakie języki także są popularne i pożądane!

Sprawne posługiwanie się minimum jednym językiem obcym staje się już niemal wymogiem na rynku pracy. Podstawą przy rekrutacji jest znajomość języka angielskiego. Jeszcze jakiś czas temu poziom B1, B2 był odpowiedni i gwarantował szybkie znalezienie pracy. A jak jest dziś?

Teraz wiele się zmieniło i pracodawcy poszukują coraz to lepszych specjalistów. Może okazać się, że osoby ze znajomością języka angielskiego na poziomie B2 nie są już wystarczające, a poszukuje się osób z poziomem C2 i wyższym. Kandydaci na stanowiska, na których konieczna jest znajomość języka, mają coraz wyżej ustawioną poprzeczkę. Potrzeby rynku zmieniają się i kandydaci starający się o dobrą pracę, często muszą znać co najmniej dwa języki obce.

Język angielski – jak już wiemy – język angielski zajmuje szczyt tej listy, ponieważ jest najpopularniejszym językiem obcym. Na rynku pracy jest on wymagany najczęściej.

Język niemiecki – na drugim miejscu znalazł się język niemiecki. Jest to dla Ciebie zaskoczeniem? Nie powinny nim być. Język niemiecki zyskuje na popularności i uczy się go coraz więcej ludzi. Praca w Niemczech jest dla Polaków bardzo atrakcyjna, a ofert pracy z tym językiem jest prawie tyle samo, co z językiem angielskim.

Język francuski – trzecie miejsce zajął język francuski. Zaraz po angielskim i niemieckim, język francuski zdecydowanie warto znać. Nie znajdziesz w Internecie aż tylu ofert pracy, co z językiem angielskim, ale francuski rzeczywiście zyskuje na popularności.

Język rosyjski – czwarte miejsce zajmuje język rosyjski. Od czasów PRL popularność języka rosyjskiego w Polsce spadła, ale wciąż można znaleźć oferty dla osób znających właśnie ten język.

Język holenderski – dalej znajduje się język holenderski. Nie powinno dziwić, że znajduje się on na piątym miejscu. Holenderski znajduje się na podobnym poziomie, co język rosyjski.

Pozostałe języki obce, które można znaleźć wśród ofert pracy to włoski, hiszpański, chiński i arabski.

Język angielski standardem na rynku pracy. Co daje nauka języków?

Wiesz już, których języków obcych, poza angielskim, warto się uczyć. Jak więc widzisz, znajomość języka obcego jest ważna.

Chcesz wiedzieć, ile możliwości zawodowych daje znajomość języków obcych? Warto poznać i rozważyć ten temat, ponieważ posługiwanie się choćby jednym językiem obcym daje wiele możliwości. Jakich? Poznajmy je!

Jakie możliwości daje Ci znajomość języka obcego?

• łatwiejsze znalezienie pracy
  • dzięki znajomości języka obcego możesz znaleźć pracę w obszarach, o których nie masz pojęcia i brak Ci doświadczenia. Jak to możliwe? To właśnie daje język obcy – możliwości! Znając np. język angielski możesz świetnie poradzić sobie z obowiązkami, które wcześniej nie miały nic wspólnego z Twoim wykształceniem!
  • wyższe zarobki. Osoby potrafiące porozumiewać się w języku obcym mogą liczyć na zdecydowanie atrakcyjniejsze zarobki niż osoby nie znające języka;
  • daje pewność siebie. Wiadomo, że w obcym kraju będziesz czuć się na początku nieco nieswojo, jednak znajomość języka pozwoli Ci na łatwe porozumienie się w każdym temacie;
  • możesz wybierać oferty z wielu krajów. W dobie Internetu i niezwykle łatwych możliwości kontaktowania się, nie musisz się ograniczać i szukać w wielu miejscach i zakątkach świata;

Metody nauki angielskiego

Jak nauczyć się angielskiego? Jeśli chcesz podreperować swój angielski, masz kilka opcji: pójść na profesjonalny kurs dostosowany do poziomu zaawansowania. To dobra opcja, jeśli coś już potrafisz, a chcesz sprawdzić, na jakim poziomie jesteś. Innym sposobem jest nauka online. Jeśli masz problemy z gramatyką, możesz wśród ogromu kanałów znaleźć ten, który skupi się na tym zagadnieniu. YouTube może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeśli nie YouTube i kurs, to co? Możesz spróbować nauki poprzez seriale. Oglądanie ich po angielsku może być świetną nauką i jednocześnie rozrywką.

Dlaczego angielski jest językiem międzynarodowym?

Łacina, francuski, angielski. Te języki stopniowo podbijały świat i stawały się językami międzynarodowymi. Szacunkowo językiem angielskim posługuje się 2 miliardy ludzi na świecie. Stał się on językiem globalnym i stanowi komunikację między krajami. Język angielski stał się znaczący na arenie międzynarodowej już w XVI wieku, kiedy Wielka Brytania rozpoczęła kolonizację nowych lądów. Angielski stał się językiem urzędowym w Ameryce Północnej i Australii, poprzez podboje Imperium Brytyjskiego. W Afryce oraz Indiach stało się to samo. Język Brytyjczyków z czasem zaczął wyznaczać status społeczny.

Dziś język angielski wiele znaczy na świecie i nie ma żadnych pobudek do tego, aby miało się to zmienić. Znajomość tego języka jest pożądana niemalże w każdej dziedzinie życia. Dobra znajomość angielskiego umożliwia znalezienie świetnej pracy oraz odnalezienie się w niemalże każdym miejscu na świecie.

Może zainteresować Cię także: